Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1896119 obálek a 472318 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Život v zahradě

ISBN: 9788075777881
OKCZID: 128034828

Citace (dle ČSN ISO 690):
LIVELY, Penelope. Život v zahradě. Překlad Johana Petra PONCAROVÁ. První vydání. Brno: Host, 2019. 230 stran.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 2.0 / 5 (1 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Mezi záhony lze kromě plevele a cestiček najít také inspiraci, štěstí a občas i spisovatele.  Penelope Lively je nejen oceňovanou spisovatelkou, ale také náruživou zahradnicí. V knize Život v zahradě se obě její vášně propojují: vzpomíná na život strávený v zahradách, ať už během svého dětství v Káhiře, na babiččině zahrádce v Somersetu, nebo ve svých vlastních zahradách v Oxfordshiru a Londýně. A zároveň si vybavuje všechny záhony, na které narazila při svých toulkách po světové literatuře.  Život v zahradě je okouzlující kniha, z níž téměř cítíte vůni starého papíru a mokré hlíny. Na stránkách se střídají příběhy spisovatelů a umělců, kteří si stejně jako Penelope Lively nedokázali představit život bez záhonů, květin a bujných keřů, s autorčinými vlastními vzpomínkami, úvahami a postřehy o literatuře, zahradničení a dalších životních radostech. Českého čtenáře může zaujmout, že mezi autorčiny nejoblíbenější knihy s touto tematikou patří Zahradníkův rok Karla Čapka. 

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

eReading.cz 219.00 Kč
Československá bibliografická databáze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.85.143...)