Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1734720 obálek a 416184 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR. .

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Harry Potter a Fénixův řád

Rok: 2004
ISBN: 9788000012940
OCLC Number: (OCoLC)58420365
NKP-CNB: cnb001308257

Citace (dle ČSN ISO 690):
ROWLING, J. K.. Harry Potter a Fénixův řád. 1. vyd. Přeložil Pavel MEDEK. Praha: Albatros, 2004, 795 s. Klub mladých čtenářů. ISBN 80-00-01294-4.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.5 / 5 (4479 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz

Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců 479.00 Kč
Knihy.ABZ.cz 444.00 Kč
Srovname.cz 351.00 Kč
Československá bibliografická databáze
Antikvarium s.r.o. 200.00 Kč
Můj antikvariát 190.00 Kč


Anotace

Harry opět tráví prázdniny u Drusleyových, kam mu Ron s Hermionou píší nic neříkající vzkazy. Jednoho večera se při sporu s Dudleym objeví dva mozkomorové, které Harry kouzlem zastaví. Paní Figgová Harrymu prozradí, že ho pořád někdo nenápadně hlídá. Pro Harryho přilétá celá delegace čarodějů – později se dozvídá, že jsou to členové „Řádu Fénixe“. Řád sídlí ve starém domě v Londýně, který patřil rodině Siriuse Blacka, kam Harryho dopraví. Harry absolvuje slyšení na Ministerstvu kouzel, protože nedovoleně kouzlil, ale díky Brumbálově účinné obhajobě je Harry nakonec osvobozen. Po příjezdu do Bradavic není nic jako dřív. Hagrid ve škole není a obranu proti černé magii učí profesorka Umbridgeová, delegovaná do školy přímo samotným ministrem kouzel. Umbridgeová udělá ze života peklo nejen Harrymu, ale převrátí zavedený pořádek školy. Před Vánocemi se Harrymu zdá sen, že Voldemort – či jeho had – napadl Artura Weasleye. Zmobilizuje Brumbála a ukáže se, že je to pravda: díky rychlému zákroku se podaří Artura včas dopravit do nemocnice sv. Munga. Těsně před začátkem druhého pololetí si Harryho zavolá Snape a řekne mu, že ho bude na Brumbálovu žádost učit „zavírat mysl“. Při poslední písemné zkoušce z NKÚ se mu zdá, že v Oddělení záhad Ministerstva kouzel je Sírius a mučí ho Voldemort. Harry mu chce pomoci a s přáteli se vydává na Ministerstvo kouzel. Ale Sírius tu není. Je tu jen předmět – proroctví, na kterém je napsáno Harryho a Voldemortovo jméno. Z nenadání se za nimi objeví Smrtijedi a chtějí, aby jim Harry předmět podal. Náhle se objeví členové Řádu, a Smrtijedi jsou téměř poraženi. Harry při boji rozbije proroctví. Během boje umírá Sírius. Ve vstupní hale ministerstva, Brumbál porazí Voldemorta, který ale uprchne. V Bradavicích se Harry od Brumbála dozví, jak je to s proroctvím. O jakou věštbu se to ale jedná?…

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.198.86...)