Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1716221 obálek a 399416 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR. .

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Jih proti Severu 2

Rok: 1991
ISBN: 9788020601629
NKP-CNB: cnb000154004

Citace (dle ČSN ISO 690):
MITCHELL, Margaret a Aleš SKŘIVAN. Jih proti Severu: co odvál vítr. 30. vyd., v tomto překladu 1. vyd. Ilustroval Adolf BORN, přeložil Zdeněk HRON. Praha: Naše vojsko, 1991, 523 s. Svět, sv. 32. ISBN 80-206-0162-7.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.7 / 5 (235 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz

Dostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát 29.00 Kč


Anotace

Dramatický milostný příběh Scarlett O Harové a Rhetta Butlera dojímal i provokoval celé generace čtenářů a dodnes si udržuje přízeň širokého publika. V českém jazyce vždy vycházel ve dvou svazcích. Nové vydání tuto tradici dodržuje. Scarlett, krásnou, rozmarnou a tvrdohlavou dceru majitele plantáží, vychovávají jako pravou jižanskou dámu, která se musí podřizovat přísným společenským pravidlům a tradicím. Její výbušná povaha se ale proti konvencím vzbouří, když se zamiluje do romantického Ashleyho Wilkese a rozhodne se ho získat za každou cenu, bez ohledu na to, že je zasnoubený s jinou ženou. Když se Ashley ožení s Melanií, Scarlett se provdá za jejího bratra. Krátce nato však do jejich života zasáhne válka a Ashley, stejně jako Scarlettin manžel, odchází s armádou. Nyní už ovdovělá Scarlett žije se svým synkem a Melanií v Atlantě, kam zatím válečná vřava příliš nedolehla. Po čase se ve městě ke Scarlettině nelibosti objeví arogantní kapitán Rhett Butler. Scarlett přijímá jeho dvoření, přesto není schopná se vzdát lásky k Ashleymu. Až když Georgii zasáhne válečná vřava, se Scarlett změní. Z vrtošivé dívky se stane samostatná ctižádostivá žena, která udělá cokoli proto, aby zachránila nejen milovanou plantáž, ale také životy svých nejbližších. Po smrti druhého manžela Franka se provdá potřetí, k velkému pohoršení celé Atlanty si vezme Rhetta Butlera. Tak začíná jejich bouřlivé manželství plné nepochopení, sporů a nedorozumění. Stále je tu totiž Scarlettina láska k Ashleymu

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz


Komentáře

skvělá knížka s poutavým dějem...hodlám si půjčit i další díly a vřele doporučuju!
11.09.2011    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.224.99...)