Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1733400 obálek a 415278 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR. .

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bartimaeova trilogie. Kniha první, Amulet Samarkandu.

Autor: Stroud, Jonathan
Rok: 2005
ISBN: 9788024213996
OCLC Number: (OCoLC)85145263
NKP-CNB: cnb001543585

Citace (dle ČSN ISO 690):
STROUD, Jonathan. Bartimaeova trilogie. Vyd. 1. V Praze: Knižní klub, 2005, 399 s. ISBN 80-242-1399-0.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.5 / 5 (144 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz

Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců 219.00 Kč
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát 850.00 Kč


Anotace

Současný Londýn, kde vládnou mágové, je nebezpečné místo plné nástrah, skrytých hrozeb a špehů. A právě tam uzavřou neochotné spojenectví dva velmi rozdílní hrdinové: NATHANIEL je kouzelnický učeň, který od pěti let studuje u svého přísného mistra, aby se jednou mohl připojit k vládnoucí elitě. Cítí se trochu osamělý, ale nemůže si na nic stěžovat - dokud ho veřejně nezesměšní mocný mág Simon Lovelace. Od té chvíle myslí Nathaniel jen a jen na to, jak se nadutému kouzelníkovi pomstít, a potají se noří do magických svazků skrývajících ta nejtěžší, nejsložitější kouzla. A potom povolá démona, jenž se má stát nástrojem jeho pomsty... BARTIMAEUS je pět tisíc let starý džin střední úrovně, který má už ledacos za sebou, nesnáší, když mu lidé říkají démone, nerad připouští, že existují mocnější magické bytosti než on, a upřímně ho rozčiluje, že má dělat poskoka dvanáctiletému holobrádkovi. Ale co se dá dělat, džin musí splnit každý příkaz. Naštěstí je Bartimaeus podnikavý a vynalézavý, což se mu bude hodit, protože ten protivný kluk mu dal za úkol ukrást dobře hlídaný magický předmět... AMULET SAMARKANDU však není obyčejná cetka, ale horké zboží, o které má zájem naprosto každý. Nathaniel i Bartimaeus brzy zjistí, že se zapletli do mnohem nebezpečnější hry, než tušili. V patách mají policii, vládní agenty a démonické hordy celého Londýna a budou muset spojit síly, aby odhalili spiknutí a zachránili život sobě i stovce nejvýznamnějších britských mágů.

Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.92.153...)