Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1732947 obálek a 414942 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR. .

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Konec časů medových.

Autor: Hanibal, Jiří
Rok: 2003
ISBN: 9788024901459
OCLC Number: (OCoLC)53269529
NKP-CNB: cnb001187542

Citace (dle ČSN ISO 690):
HANIBAL, Jiří. Konec časů medových. Vyd. 1. Praha: Ikar, 2003, 381 s. ISBN 80-249-0145-5.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.4 / 5 (8 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz

Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců 189.00 Kč
Můj antikvariát 29.00 Kč
Československá bibliografická databáze


Anotace

Na konci června se schází několik příbuzných a známých, aby oslavili úspěšné maturity svých dětí - Kadlecovi, jejichž dcera Eva právě složila zkoušku dospělosti s vyznamenáním, její bratranec Patrik, student práv, s rodiči, Evina spolužačka Dáša s nevlastním bratrem Ondrou. Jejich příběhy o hledání místa v životě a jeho smyslu začínají krátce po roce 1989, v době plné společenských zvratů, která je podrobuje náročným zkouškám… Eva je inteligentní, velmi úspěšná studentka, ale nehezká dívka. Tvrdohlavá, panovačná, a proto také neschopná navázat trvalý citový vztah. Malé sebevědomí patrně zdědila po otci, filmovém architektu. Její cesta k úspěchu bude krkolomná, plná omylů a zklamání. Naopak Dáša je chytrá, divoká, krásná - chce žít po svém a užívat si. Po několika náhodných milostných vztazích potká svou životní lásku, ale udělá osudově chybné rozhodnutí… Ondra, ten je samorost. Spoléhá jen na sebe a hlavně věří svému výtvarnému talentu. Ví, že Mekka umělců Paříž, kam míří, už mnoho nadaných lidí proslavila, ale mnohem více jich zahubila. Nadmíru ambiciózní Patrik, matkou rozmazlovaný jedináček, podle okolí krasavec, chytrý, až příliš vychytralý, si zásadně prošlapává cestu k úspěchu promyšlenými podrazy - na kamarády, na kolegy právníky, na své ženy… Tím posledním zničí i vlastního otce. Avšak jak se do lesa volá… Jeho druhá žena Sabina mu oplácí stejnou mincí. Ve strhujícím generačním románu zkušeného režiséra, scenáristy a spisovatele Jiřího Hanibala, jemuž dominuje spádný dialog, se prolínají osudy, představy a ideály rodičů se sny, možnostmi a skutky jejich dětí. Drsná realita odlišných společenských vrstev prověřuje skutečné city, odolnost opravdových partnerských vztahů a bez slitování odhaluje lidské charaktery.

Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.81.112...)