Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1182453 obálek a 202492 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR. .

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hledání ráje; Můj život s gepardy

Autor: Barfuss Matto
Rok: 2005
ISBN: 9788024904979
OCLC Number: (OCoLC)85129703
NKP-CNB: cnb001488203

Hodnocení: 4.5/5 (1 hlasů)

Knihkupci a nakladatelé

Svaz českých nakladatelů a knihkupců 229.00 Kč


Anotace

Všechno začalo na jednom zájezdě do Afriky. Mladý německý malíř Matto Barfuss, který přijel do Tanzanie jako obyčejný turista, se zde osudově zamiloval do rodiny volně žijících gepardů. Podařilo se mu neuvěřitelné - získal si důvěru gepardí matky i jejích mláďat a pak celou rodinku několik týdnů po čtyřech následoval na toulkách po savanách národního parku Serengeti. Zvláště si oblíbil mladou samičku, které dal jméno Dione. Mnohem větší štěstí se na něj usmálo po dvou letech, kdy se do Serengeti vrátil a setkal se s Dione znovu. Další sen, v jehož splnění ani sám nedoufal, se stal skutečností. Matto Barfuss popisuje, jak se z dospívajícího chlapce nadšeného pro Afriku stal aktivním ochráncem přírody. Obdiv a láska k velkým kočkovitým šelmám od základů změnila jeho život. Ve své knize líčí i jeden z největších úspěchů svého snažení - přípravu dvou gepardů odchovaných v zajetí na život v přírodě a jejich vypuštění na svobodu. Velice poutavě vypráví o svém úsilí v boji za svět, v němž by příroda a zvířata už nesloužili jen k pobavení člověka a uspokojování jeho potřeb. Prostřednictvím deníku přibližuje čtenářům krásu africké savany, způsoby a život gepardů a své přátelství s touto nádhernou a nejrychlejší šelmou na světě.

Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.224.196...)