Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1331305 obálek a 234807 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR. .

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

České Švýcarsko

Autor: Taťana Březinová
Rok: 2003
ISBN: 9788070337806
OCLC Number: (OCoLC)53860797
NKP-CNB: cnb001249179

Anotace

Jde o krajinu mezi severním okrajem Českého středohoří až po státní hranici s Německem, tedy území ležící mezi Krušnými horami a Šluknovským výběžkem. Úvodní část knihy obsahuje všeobecné informace o geologickém složení a přírodních podmínkách kraje i vývoj osídlení v oblasti. Pak následuje část turistická, která upozorňuje na místní přírodní zajímavosti i stavební památky a připojuje trasy výletů - zejména pro pěší turisty. Poslední místopisnou část tvoří abecedně seřazený přehled, kde se stručně charakterizují jednotlivá místa a obce, ale i hory, řeky, vodní nádrže, chráněné přírodní útvary, letoviska apod. - a to i v příhraniční oblasti německého Saského Švýcarska. Závěr knihy tvoří praktické informace pro turisty. Doplněno fotografiemi a rejstříkem.

Zdroj anotace: Městská knihovna v Praze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.163.159...)