Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1282573 obálek a 234645 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR. .

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Marcel Berg Příběhy a legendy z Flander

Rok: 2003
ISBN: 9788071787587
NKP-CNB: cnb001245024

Knihkupci a nakladatelé

Svaz českých nakladatelů a knihkupců 209.00 Kč
Srovname.cz 166.00 Kč


Anotace

Ve všech kulturách existují příběhy, které vysvětlují, proč jsou zvířata, věci a lidé takoví, jací jsou, jak došlo k jejich vzniku a proměnám. Kniha shromažďuje vyprávění a mýty tohoto typu. Tyto dávné příběhy lidového původu jsou většinou situovány mimo historický čas do mytické doby. Jsou vyjádřením barvité lidské představivosti a vynalézavosti. Soubor příběhů z Flander svědčí o tom, jak byli lidé této oblasti spojeni s přírodou a jak jim rostliny, zvířata i ryby byly blízké. V mnoha těchto lidových vyprávěních se projevují zřetelné stopy inspirace křesťanskou tradicí, a to především v apokryfních historkách s biblickou tématikou. Knihu uvítají jak ti, kdo se zajímají o lidovou kulturu, tak čtenáři příběhů k zamyšlení.

Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.159.189...)