Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1734720 obálek a 416184 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR. .

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Doktor v extrémních podmínkách : hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře.

Autor: Kamler, Kenneth
Rok: 2005
ISBN: 9788072432523
OCLC Number: (OCoLC)85162464
NKP-CNB: cnb001581925

Citace (dle ČSN ISO 690):
KAMLER, Kenneth. Doktor v extrémních podmínkách: hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře. Vyd. 1. Praha: Brána, 2005, 269 s. ISBN 80-7243-252-4.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.8 / 5 (6 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz

Dostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát 290.00 Kč


Anotace

Hranice života a smrti pohledem sportovního lékaře. Zjištění, jak lidské tělo disponuje nesmírně velkou schopností přežít, tvoří jádro této knihy. Američan Kenneth Kamler se jako lékař zúčastnil několika expedic do amazonského pralesa, do velehor, podíval se do Antarktidy i do mořských hlubin a s využitím svých bohatých znalostí popsal, co se v kritických situacích děje v lidském organismu a jak si počínat, aby naděje na přežití byla co největší. Vydejte se na cestu do nejodlehlejších a nejnebezpečnějších oblastí světa a pak pokračujte do těl a myslí lidí, kteří se tam ocitli, lidí, pro něž jsou takováto prostředí velmi reálná a značně ohrožují jejich život. Některé z příběhů se přihodily při cestách, jež podnikl autor sám. Jiné vycházejí ze zážitků jiných: horolezců, potápěčů, námořníků, cestovatelů, astronautů, ale i obyčejných lidí, kteří se ocitli ve výjimečných situacích. Jejich příběhy jsou doplněny o postřehy a úvahy z oblasti evoluční biologie, fyziologie a psychologie. Překročte práh lidského těla, abyste se podívali, jak tělo funguje v podmínkách normální zátěže, jak se začíná přepínat, když je vystaveno tlakům nepřátelského prostředí, a co se děje, když začíná kolabovat - když je přemoženo silami extrémního prostředí.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.198.86...)