Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2894435 obálek a 874683 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Přehled obvodů řady TTL 7400

( Svazek 2 )



Autor: Jedlička, Petr
Rok: 1997-
ISBN: 9788086056289
NKP-CNB: cnb000661358
OCLC Number: (OCoLC)42030310
OKCZID: 110076372
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
JEDLIČKA, Petr. Přehled obvodů řady TTL 7400. 1. vyd. Praha: BEN - technická literatura, 1997-. ^^^sv.


Související




Anotace

 

Před časem vyšly poměrně úspěšné příručky obsahující přehled obvodů CMOS 4000. Nyní po celoroční práci autora a nakladatelství na ně navazuje přehled obvodů TTL 7400. Příručka se rovněž předchozí "cmosové" řadě značně podobá. Především díky přehlednému grafickému uspořádání. Úvod druhého dílu obsahuje zajímavé porovnání bipolárních a unipolárních technologií používaných při výrobě logických obvodů, převodní tabulku sovětského značení obvodů a přehled vyráběných modifikací od různých výrobců. V hlavní části knihy jsou obvody TTL uspořádány vzestupně podle číselného označení. U každého je uvedena skupina logických obvodů do které patří (např. hradla, čítače atd.) a stručný popis funkce (2 × klopný obvod D). Následuje schéma zapojení vývodů pouzdra. Případná jiná zapojení vývodů jsou uvedena na další stránce. Není-li uvedeno jinak, tak zapojení vývodů platí pro pouzdra DIL, SMD (SO), flat-pack. Pokud se obvod vyrábí i v pouzdře LCC (PLCC) tak je uvedeno zapojení vývodů i tohoto pouzdra. Dále je v přehledu uveden seznam vývodů s krátkým popisem jejich funkce. V závorce za popisem je u výstupů uveden logický zisk N a u vstupů logická zátěž FI jakou představují. Následuje stručný popis funkce obvodu, funkční schéma, funkční tabulka, případně časové průběhy, logické schéma, tabulka typických zpoždění průchodu signálu obvodem (někdy též typický mezní kmitočet) a typický napájecí proud pro nízké kmitočty. Na závěr jsou u většiny obvodů uvedeny některé aplikace. Ty budou zřejmě zajímat čtenáře nejvíce.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Dostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)