Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2898355 obálek a 875572 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Česká Lípa - Střelnice - Kursk : putování ve stopách železných drah východní Evropy



Autor: Šindlauer, Zdeněk
Rok: 2007
ISBN: 9788087047033
NKP-CNB: cnb001718774
OCLC Number: (OCoLC)186974400
OKCZID: 110260210
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ŠINDLAUER, Zdeněk. Česká Lípa - Střelnice - Kursk: putování ve stopách železných drah východní Evropy. Vyd. 1. Praha: Pavel Malkus, dopravní vydavatelství, 2007. iv, 217 s.

Hodnocení: 4.0 / 5 (1 hlasů)


Anotace

 

Autor s humorem sobě vlastním popisuje své cesty do Ruska (resp. do Sovětského svazu), kde se seznámil se svou budoucí ženou, od roku 1988. Celá kniha je doplněna množstvím obrázků kreslených přímo autorem. Ať už vysloveně oddechových, zobrazující reálie současné i minulé nebo vysvětlující jednotlivé pojmy. Celá trasa jednotlivých cest je pak dokumentována mapami, které na sebe navazují. V České republice vůbec první knižní pojednání o cestování po železnicích na území bývalého Sovětského svazu. Celkem na čtenáře čeká devět kapitol s různými tématickými okruhy. První kapitola "Hrdina Dukelský" popisuje první autorovu cestu z České Lípy-Střelnice přes Prahu, Čop, Lvov, Kyjev a Moskvu do Kursku, uskutečněnou v roce 1988. Následuje kapitola "Alexandr Sergejevič mi rozumí", pojednávající o výletu z Kursku do Sankt Petěrburgu. Třetí kapitola "Smutno je mi ve Vltavě" pojednává o návratu do České Lípy, opět ve stejné trase jako v případě první cesty. Dále kniha pokračuje "Moskevskou inspekcí" popisující nejen dopravní zajímavosti zmíněného velkoměsta a "Krymským výpadem" líčícím zajímavý výlet na Krym okořeněný trolejbusovým provozem Simferopol – Jalta. Sedmá kapitola "Wariant Wroclawski" představuje další možnost železničního cestování do Kursku, tentokrát přes území Polska a Běloruska. Stachanovské doby na železnici nabízí kapitola osmá a v té poslední, s výmluvným názvem "Náš prezident řekl, že...", se pak čtenář seznámí ještě s další trasou vedoucí opět přes Polsko a Bělorusko, okořeněnou zajímavostmi z druhé jmenované země. Svým stylem, originálními ilustracemi i formátem kniha zapadá do řady autorových úspěšných publikací "Už dlouho nejel žádnej vlak" (1999) a "Vlakopis Lužický" (2004).

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Dostupné zdroje

NK Praha
Československá bibliografická databáze


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)