Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1732947 obálek a 414942 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR. .

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Atlantida - hledání potopeného světa

Rok: 2003
ISBN: 9788089115099

Dostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Československá bibliografická databáze


Anotace

Rodinu nepříliš sympatického vojáka z povolání nám představí ironické vyprávění jeho psa. Po tomto netradičním úvodu sledujeme osudy dvou generací na pozadí historických mezníků, které vzhledem k profesi otce vždy výrazně pohnou životem celé rodiny. Žezlo hlavního hrdiny postupně přebírá syn, který se celý život vyrovnává s ambivalentním vztahem k otci a až po jeho smrti objevuje netušené stránky osobnosti kdysi neústupné hlavy rodiny, později starce stíhaného obrovskou smůlou a rychle chátrajícího. Neveselé rodinné dějiny končí synovou silnou deziluzí po listopadové revoluci a poslední slovo má opět pes, už velmi starý a očekávající vlastní smrt. Melancholický příběh je nadlehčován autorovým poetickým jazykem a nápaditým, sarkastickým slovním humorem.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.81.112...)