Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2062963 obálek a 503208 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kráčím starou Příbramí

Rok: 1998
ISBN: 9788090236219
NKP-CNB: cnb000604446
OKCZID: 110442685

Citace (dle ČSN ISO 690):
ČÁKA, Jan. Kráčím starou Příbramí. Příbram: Olšanská & Hyšpler, 1998. 83 s.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky


Digitální objekty

Středočeská vědecká knihovna v KladněAnotace

 

Kráčím starou Příbramí je jedenáctou knihou Jana Čáky. Autora, pro kterého - alespoň jak on prohlašuje - je spisování jen okrajovou záležitostí. Stále se cítí především výtvarníkem, což je i jeho profesí oficiální. Co charakterizuje Čáku nejvíc? Po přečtení předchozí desítky jeho knížek lze odpovědět jednoznačně: láska k české krajině. V jeho případě ke krajině, jíž jsme pronikli hluboko, jak se říká, "pod kůži". Tedy dokonale se seznámili s její historií, etnografií, uměleckými díly, která se k ní váží, i dalšími poznatky. Čákovo kráčení starou Příbramí pokračuje v této linii, byť tu místo krajiny zůstává jen území jednoho města. Nadto je tu však jeden prvek zcela nový: autobiografie. První knížka, kde se autor rozhovořil o sobě a svých předcích, o niterném vztahu k Příbrami. A my tu mezi řádky vycítíme i něco navíc: touhu, aby i současní, namnoze noví obyvatelé v tomto městě dobře zakořenili, poznali jeho duchovní atmosféru a vzali ji za svou. Aby Příbram nevplula do šedivé konvence mnohých dnešních aglomerací, aby byla tak jako kdysi svou, originální a vskutku něco znamenající mezi českými městy.


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců 124.00 Kč
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát 90.00 Kč


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (35.172.195...)