Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1566323 obálek a 306854 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar

Autor: Vlastimil Vondruška
Rok: 2013
ISBN: 9788024352473
OCLC Number: (OCoLC)852383412
NKP-CNB: boa001-mzk01001297157

Citace (dle ČSN ISO 690):
VONDRUŠKA, Vlastimil. Přemyslovská epopej. Vyd. 1. Brno: MOBA, c2013, 632 s.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.5 / 5 (83 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz

Dostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců 439.00 Kč
Srovname.cz 298.00 Kč
eReading.cz 299.00 Kč
Československá bibliografická databáze
Zboží.cz 295.00 Kč


Anotace

Přemyslovská epopej III je třetí část rozsáhlé románové fresky Vlastimila Vondrušky . Celá série vypráví na základě historických faktů o životech a rozhodnutích přemyslovských králů a vývoji v českých zemích po dobu jejich panování. Přemyslovská epopej III začíná v době, kdy Václav I. dospěl ke konečné podobě svého mocenského plánu na ovládnutí Rakouska. Má v úmyslu pro tento účel použít svého prvorozeného syna Vladislava a pomocí pečlivě naplánovaného sňatku získat konečně kompletní moc. Přemysl II. je v té době ještě velice mladý a veškerá pozornost krále i království se upíná k jeho bratrovi. Vladislav nečekaně umírá a otcovy plány by se mohly obrátit v prach stejně tak, jako jeho syn. Mladý Přemysl se stává následníkem trůnu a najednou je v centru všeho dění. Jedinou možností, jak udržet pod svou korunou rakouské země je další výhodný sňatek. Přemysl II. si musí vzít za ženu více než o třicet let starší ženu. Je jí Markéta Babenberská. Stala se sice královnou, ale vzhledem k svému věku již není schopna dát království následníka trůnu. Přemysl II. touží mít potomky, tak se s královnou rozvádí a jeho novou královnou se stává mladá uherská princezna Kunhuta, vnučka uherského krále Bely IV., kterého Přemysl porazil v bitvě i válce. Plán Václava I. tak k dokonalosti realizuje teprve jeho syn. Přemysl Otakar II. se stává mocným panovníkem, kterému se nikdo neodváží jen tak postavit a časem kromě Rakouska ovládne Štýrsko, Korutany i Chebsko. Je nejmocnějším vládcem na sever od Alp a moc pevně drží v rukou. Štěstěna je mu příznivě nakloněna, a tak již brzy spatří světlo světa jeho dědic. Dostane jméno Václav.

Zdroj anotace: Portál Srovnáme.cz


Komentáře

Všechny díly Přemyslovské epopeje krásně napsané. Po přečtení všech dílů si čtenář upřesní kus naší historie. Vřele doporučuji jako všechny Vondruškovy knihy,
17.01.2016    Zdroj: Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích

Srovname.cz
Historie Českého království opět ožívá a mi se můžeme vydat na vladařské dobrodružství s Přemyslem II. Otakarem a sledovat jeho životní osud a další osudy lidí, kteří se zapsali do dějin naší nádherné historie. Knížka byla poutavá i poučná.
25.11.2015    Zdroj: Srovname.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.161.3...)