Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1896083 obálek a 472286 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Terapeutické a osobní růstové možnosti techniky omezené zevní stimulace: Léčebné využití terapie tmou a Floatingu

Rok: 2015
ISBN: 9788024443195
NKP-CNB: cnb002697628
OKCZID: 117537754

Citace (dle ČSN ISO 690):
KUPKA, Martin, Marek MALŮŠ, Veronika KAVKOVÁ a Pavel NĚMČÍK. Terapeutické a osobní růstové možnosti techniky omezené zevní stimulace: léčebné využití terapie tmou a floatingu. 1. vydání. Olomouc: Univerzita Palackého v Olomouci, 2014, 165 s. Monogr
Zdroj: Národní knihovna České Republiky


Anotace

 

E. Lukasová je toho názoru, že existují zvláštní místa a stavy, jež umožní zřetelněji zaslechnout hlas vlastního svědomí. Místa, která filtrují vnější rušivé podněty a obracejí pozornost do našeho nitra. Takovými léčivými místy a stavy jsou meditace, relaxace, ticho a samota. Umělci i terapeuté vědí, že jsou zážitky, které okáží povzbudit mysl člověka. A právě terapeuté příležitostně, při konfliktech odnot, při nejistotě v rozhodování, ambivalenci a hledání cesty, doporučují, aby člověk šel do pustiny, houpal se na mořských vlnách nebo se díval v noci na oblohu. Samota a redukce přemíry vnějších podnětů může člověku nabídnout konfrontaci s tím, co je podstatné. Může zvýšit jeho nepohodlí, a tak poukázat na to, co je smysluplné. To vše nabízí právě technika omezené zevní stimulace.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Československá bibliografická databáze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.85.143...)