Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1566323 obálek a 306854 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Doba jedová

Autor: Anna Strunecká
Rok: 2011
ISBN: 9788073874698
OCLC Number: (OCoLC)796019892
NKP-CNB: cnb002193423

Citace (dle ČSN ISO 690):
STRUNECKÁ, Anna a Jiří PATOČKA. Doba jedová. Vyd. 1. Praha: Triton, 2011-2012, 367 s. ISBN 978-80-7387-469-8.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 3.8 / 5 (86 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz

Dostupné zdroje

NK Praha
Knihy.ABZ.cz 248.00 Kč
Srovname.cz 56.00 Kč
eReading.cz 149.00 Kč
Československá bibliografická databáze
Zboží.cz 149.00 Kč


Anotace

Kniha Doba jedová nabízí velice poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Značná pozornost knihy Doba jedová je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti. Autoři knihy Doba jedová Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie s dlouholetými zkušenostmi v publicistice, podávají vysvětlení jasnou, přístupnou a srozumitelnou formou. Každá kapitola knihy Doba jedová je doplněna odkazy na populární i vědeckou literaturu. Čtenářům knihy Doba jedová se tak nabízí zcela ojedinělá příručka pro každodenní orientaci v nepřehledné oblasti ovládané zájmy trhu a zisku, s náměty, jak se bránit před mnoha zdravotními riziky a rádoby vědecky podloženými radami. Popis Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. má dlouholeté zkušenosti z pedagogické práce na Univerzitě Karlově. Zároveň byla řešitelkou a spoluřešitelkou sedmi grantových projektů zabývajících se mechanismy vzniku patofyziologických změn u hematologických onemocnění, schizofrenie, Alzheimerovy nemoci a autismu. Věnuje se též intenzivně vědecko-populární publicistice se zaměřením na biomedicínu. Prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc. je profesorem toxikologie na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pracuje v oboru molekulární biochemie, enzymologie a toxikologie extrémně jedovatých synteticky připravených i přírodních látek a psychofarmak. Ve své vědecké práci se zaměřuje na biochemické mechanismy toxických účinků různých biologicky aktivních látek a léků, zejména terapii Alzheimerovy nemoci. Zabývá se rovněž působením různých peptidů v procesech učení a paměti.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz


Komentáře

Krutá pravda o nástrahách dnešní doby.
02.03.2013    Zdroj: SKAT - Souborný katalog

skvělé informace, sice trochu deprimující, ale velmi užitečné. Odmítli jsme nabídky nepovinného očkování, víc přemýšlíme nad tím, co chceme koupit apd.
03.01.2013    Zdroj: SKAT - Souborný katalog

Srovname.cz
Po pravdě řečeno, z této knihy jsem měla (mám) takové smíšené pocity. Chvíli mi připadalo, že autoři popisují co všechno kolem nás je nebezpečné a čeho se máme bát. Na druhou stranu je alespoň jedna kniha, ve které je vše pohromadě. Dočtete se tam to, co jste třeba zaslechli v televizi, přečetli na internetu nebo v časopise, v novinách. Kniha je plná zajímavostí a určitě se dozvíte něco nového. I když občas mi přišlo, že jsou tam věci i hodně přehnané, ale to je pouze jenom můj názor.
22.11.2011    Zdroj: Srovname.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.161.3...)