Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1725088 obálek a 408625 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR. .

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Zaříkávač nemocí

Rok: 2014
ISBN: 9788074223211
OCLC Number: (OCoLC)897870259
NKP-CNB: aba008-med00184812

Citace (dle ČSN ISO 690):
HNÍZDIL, Jan. Zaříkávač nemocí: chcete se léčit, nebo uzdravit?. Vyd. 1. Praha: NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2014, 208 s. ISBN 978-80-7422-321-1.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.2 / 5 (49 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz

Dostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců 199.00 Kč
Srovname.cz 133.00 Kč
Zboží.cz 137.00 Kč
Československá bibliografická databáze


Anotace

Kniha Zaříkávač nemocí je sestavená z textů, komentářů a rozhovorů věnovaných nemocem lidí, vrcholového sportu, politiků i celé společnosti. Datují se od roku 2010, kdy vyšla knížka Mým marodům, do současnosti. Do knížky jsem přispěl i pestrými fotografiemi z mého pestrého života. Popis Když jsem před lety navštívil psychiatra, abych zjistil, jestli je moje chování normální, paní doktorka mi pověděla, že trpím směsicí grafomanie, spasitelského komplexu, aktivizmu, naivizmu, idealizmu, exhibicionizmu, občasných depresí i dalších duševních nemocí a osobnostních poruch. Prášky mi tehdy žádné nedala. Prý moje články ráda čte a bylo by škoda mne tlumit. Od té doby uběhla řada let. Kdo ví, jak na tom dneska vlastně jsem. Až si přečtete Zaříkávače nemocí, uděláte si obrázek o mojí diagnóze sami. MUDr. Jan Hnízdil - narodil se v roce 1958 v Mnichově Hradišti. Vystudoval Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Je atestovaným internistou a rehabilitačním lékařem. Po absolutoriu v roce 1984 pracoval jako odborný asistent katedry tělovýchovného lékařství Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, poté deset let vedl rehabilitační oddělení Fakultní polikliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. V letech 2004 až 2013 působil v Centru komplexní péče v Dobřichovicích, v současné době pracuje na realizaci projektu vzorového léčebně vzdělávacího zařízení komplexní medicíny "Hnízdo zdraví". Jako externí pedagog přednáší problematiku dopingu a sportovní zátěže na III. LF UK. Je autorem nebo spoluautorem řady odborných článků a publikací - např. Bolesti zad: mýty a realita, Artróza v komplexním přístupu, Jak léčit nemoc šílené medicíny, Léčebné rehabilitační postupy Ludmily Mojžíšové, Doping aneb zákulisí vrcholového sportu, Mým marodům a dalších. Ve fejetonech, knihách a při besedách se vyjadřuje k úskalím lékařské profese i k aktuálnímu dění nejen ve zdravotnictví.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz


Komentáře

Srovname.cz
Ač pana Hnízdala znám z médií, toto byla pro mě první knížka a proto ji musím hodnotit jako povinnou četbu všem. S pohledem na mašinérii jménem zdravotnictví a farmacii, či na přístup k nemocem, musím naprosto souhlasit. Taková malá osvěta všem slepě věřícím :)
25.11.2015    Zdroj: Srovname.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (54.156.76...)