Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2894435 obálek a 874683 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Život po Anně Frankové



Autor: Meijer, Berthe
Rok: 2012
ISBN: 9788074251405
NKP-CNB: cnb002375701
OCLC Number: (OCoLC)815381156
OKCZID: 111394764
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
MEIJER, Berthe. Život po Anně Frankové. 1. vyd. Praha: Epocha, 2012. 204 s.

Hodnocení: 3.8 / 5 (32 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)



Anotace

 

Memoárová kniha B. Meijerové je otevřenou a znepokojivou zpovědí na téma, kdy vlastně, jak a zda vůbec skončila nejstrašnější válka. Autorka této knihy strávila půldruhého roku svého útlého dětství v koncentračním táboře Bergen-Belsenu. Přežila spolu se svou mladší sestřičkou hrůzy a nelidské životní podmínky, ztratila však oba rodiče a dobrou kamarádku Annu Frankovou. Odnesla si zkušenosti, jež se sotva dají popsat a interpretovat, a ty se na ní nesmazatelně podepsaly. Po osvobození vyrůstala v dětském domově spolu s jinými sirotky, absolvovala školy a vydala se do samostatného života. Založila rodinu, vychovala dva syny, profesně se prosadila jako novinářka a autorka se specializací na gastronomii a kulinářství. Otřesné vzpomínky z dětství ji však stále pronásledují a negativně se projevují na jejím zdraví a psychice. Rozhodla se o nich vyprávět, aby těm, kdo nezažili holocaust, vylíčila, co se stalo s životy a dušemi lidí postižených válkou. Jak se učili, že přežít není totéž, co žít. Jak se vyrovnávali s traumaty, o nichž většinou netušili, že vrostla do jejich niter a stala se nečekanými a obávanými nočními můrami. Jak se k nim a jejich problémům staví jejich okolí a jak se dnešní lidé dívají na bolestný odkaz minulosti. Přeložila Petra Schürová.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Zboží.cz
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)