Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2069835 obálek a 506362 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Deník z Guantánama

Autor: Larry Siems, ed.
Rok: 2015
ISBN: 9788074628542
OKCZID: 120314183

Citace (dle ČSN ISO 690):
SLAHI, Mohamedou Ould. Deník z Guantánama. Vydání první. Editor Larry SIEMS, přeložil Radek BENEŠ. Brno: Jota, 2015, 369 s. ISBN 978-80-7462-854-2.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 3.6 / 5 (8 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Mimořádná nakladatelská událost mezinárodního měřítka: první a jediný deník, který napsal dosud zadržovaný vězeň z Guantánama. Mohamedou Ould Slahi je od roku 2002 vězněný v internačním táboře v kubánském zálivu Guantánamo. Spojené státy americké proti němu za celou dobu nevznesly jediné obvinění. V březnu 2010 nařídil federální soudce jeho propuštění, ale americká vláda toto rozhodnutí napadla. Zdá se, že Spojené státy nehodlají Slahího jen tak nechat jít. Tři roky po svém zadržení začal psát Sláhí deník, ve kterém popisuje svůj život před tím, než zmizel v americké vazbě, „svoji nekonečnou cestu světem“ plným věznění a výslechů a svůj každodenní život guantánamského vězně. Jeho deník není jen živou ukázkou justičního omylu, ale i hlubokým osobním pojednáním ­– děsivým, temně humorným i překvapivě laskavým. Deník z Guantánama je dokumentem velkého historického významu, zároveň je však poutavým a nesmírně odvážným čtením. *** Mohamedou Ould Slahi se narodil v roce 1970 v jednom mauritánském městečku. Získal stipendium na univerzitě v Německu a zde také několik let pracoval jako odborný technik. Do Mauritánie se vrátil v roce 2000. Následujícího roku jej místní úřady na pokyn Spojených států amerických zadržely a vydaly do vězení v Jordánsku; později byl přepravený na leteckou základnu Bagram v Afghánistánu, až se nakonec 5. srpna 2002 ocitl ve vazební věznici USA v kubánském zálivu Guantánamo, kde se nachází dodnes. Larry Siems, který na Deníku z Guantánama spolupracoval jako editor, je spisovatelem a bojovníkem za lidská práva a mnoho let stál v čele Programu za svobodu psaní při středisku PEN American Center. Žije v New Yorku. *** „Průkopnické zápisky současného vězně z Guantánama, které odhalují trýznivé podrobnosti o americkém programu vydávání osob a mučení z pohledu jedné z obětí, vycházejí po šestileté bitvě za odtajnění rukopisu.“The Guardian „Obraz pekla přesahující Orwella i Kafku: nekonečné mučení dle předpisu šílených lékařů z Washingtonu.“ John le Carré, britský autor špionážních a politických románů „Mohamedou Ould Slahi je dle jednoho z federálních soudců nepopiratelnou obětí krutého zacházení obřích rozměrů.“The Washington Post

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců 348.00 Kč
Srovname.cz 210.00 Kč
Československá bibliografická databáze
eReading.cz 149.00 Kč
1. Podzemní antikvariát 200.00 Kč


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.95.131...)