Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2062714 obálek a 503068 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dva dopisy Pospischielovi

Autor: Grün, Max von der
Rok: 2015
ISBN: 9788090586437
OKCZID: 123938559

Citace (dle ČSN ISO 690):
GRÜN, Max von der. Dva dopisy Pospischielovi. Druhé české vydání románu, v této úpravě první. Přeložil Věra HOUBOVÁ. V Praze: Zdeněk Bauer, 2015, 273 s. ISBN 978-80-905864-3-7.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 5.0 / 5 (1 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Román světově uznávaného německého autora, inspirovaný pohnutými událostmi v pohraniční oblasti zvané Sudety mezi roky 1933 a 1945. Autor se zároveň kriticky zamýšlí nad dnešní konzumní společností. První část knihy tvoří slavný román Maxe von der Grüna. Dílem vzpomínka na předválečné Sudety, dílem kritika moderního světa ovládaného finančními oligarchiemi. V druhé polovině svazku čtenář najde atraktivní doslov a v něm zcela nečekané odhalení: Známý německý spisovatel prožil část svého dětství v pohraničí prvorepublikového Československa. Jeho silně autobiografický román, který je vzpomínkou na dětství, tím dostává zcela nový rozměr. Netradiční a v mnohém inovativně kritický německý pohled na složitou situaci v česko-německém pohraničí. Prozrazení okolností, za kterých byl nacisty zatčen a uvězněn spisovatelův otec, kolportér náboženských tiskovin Badatelů Bible. Součástí doslovu je řada dobových fotografií a listinných reprodukcí. Max von der Grün se svým výrazně autobiografickým románem Dva dopisy Pospischielovi vrací ke svému vlastnímu dospívání na Tachovsku v období prvorepublikového Československa. Součástí knihy je i čtivý doslov s autorovým životopisem a dalšími souvislostmi. Čtenář tak má možnost porovnat románový popis s historickými fakty. Publikace proto čtenáře zaujme jednak poutavým dějem Grünova autobiografického románu, jednak také doprovodnými historickými informacemi, které jsou většině českých čtenářů neznámé.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců 295.00 Kč
Československá bibliografická databáze
1. Podzemní antikvariát 200.00 Kč


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.92.92...)