Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 1860231 obálek a 462058 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Čech, Adolf

Nahlásit porušení duševního vlastnictví, nebo práva na ochranu soukromí.

Autor: Čech, Adolf
Rok: 1841-1903

Biogr./Hist. údaje: Narozen 11.12.1841 v Prčicích u Benešova, zemřel 27.12.1903 v Praze. Kapelník, hudební skladatel a publicista.
Zdroj: Autoritní databáze Národní knihovny ČR

Adolf Čech

Adolf Čech (11 December 1841 – 27 December 1903) was a Czech conductor, who premiered a number of significant works by Antonín Dvořák (the 2nd, 5th and 6th symphonies, more than any other conductor; other important orchestral works, four operas, the Stabat Mater), Bedřich Smetana (Má vlast, five operas), Zdeněk Fibich (two operas) and other Czech composers. He also led the first performances outside Russia of two operas by Pyotr Ilyich Tchaikovsky and the Czech premieres of seven operettas by Jacques Offenbach. He was also a bass singer and a translator of opera librettos.

Pro přidání, nebo úpravu fotografie autora se prosím přihlaste: