Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2291950 obálek a 577898 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kafka geht ins Kino

Autor: Zischler, Hanns
Rok: 1996
ISBN: 9783498076597
OKCZID: 110210489
Vydání: 1. Aufl.


Anotace

 

Franz Kafka byl vášnivým návštěvníkem filmů - to v jeho denících vždy prosvítá. Hodně z jeho románů a příběhů naznačuje, že se Kafka cítil inspirován novým médiem, aby vyzkoušel podobný styl vyprávění v literatuře. Hanns Zischler, známý svou touhou vydat se na neznámé území a věnovat veškerou pozornost detailům, použil Kafkovy texty ke zkoumání, která kina navštívil, které filmy, scény a herci ho zaměstnávali po celá desetiletí. Zischler sbíral fotografie, programové letáky, plakáty, listoval v denním tisku dne v knihovnách pro filmové recenze a tituly a hrabal v archivech pro staré, dávno zapomenuté role filmu. Výsledek je základní součástí výzkumu Kafky - Zischlerova dobře informovaná práce je zde již dlouho klasikou. Kniha je zároveň díky svým němým filmům a nápaditým dramatickým vypravěčům magickým vpádem do raného kina. Když byla kniha vydána před 20 lety, vyvolala senzaci - nikdo si nikdy předtím nemyslel, že intelektuální Kafka miloval »Kintop«, který byl v té době tak podceňován.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUPřidat čtenářskou recenzi

Od: (3.238.36...)