Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2088449 obálek a 512994 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kronika zoufalství a naděje

Rok: 2004
ISBN: 9788020012630
NKP-CNB: cnb001638758
OKCZID: 110020666

Citace (dle ČSN ISO 690):
KOMÁREK, Valtr. Kronika zoufalství a naděje: sága z hlubin 20. století. Ilustrace Vladimír KOMÁREK. Vyd. 1. Praha: Academia, 2004-. 3 sv.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.0 / 5 (3 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Jsou životy, o nichž se říká, že by vydaly na román. Příběh jedné moravské rodiny, která prošla neuvěřitelnými zvraty osudu, zmítána vírem doby, patří mezi ně. Před očima se nám odvíjí obraz dvacátého století, epochy nelítostného střetu mezi civilizovaností a krutostí, mezi společenským pokrokem a divokým primitivismem, mezi snahou žít pokojně a lépe a bezohlednou touhou po moci. Silně autobiografický román zachycuje období od třicátých do padesátých let minulého století. Ač vychází z pravdivého životního příběhu, neztrácí ze zřetele široký rámec historických souvislostí. Jejich interpretace však postrádá obvyklý chladný odstup a nabízí čtenářům strhující drama, kde vedle zoufalství a slz je dost místa i pro humor a přesvědčivou naději. První vydání, které spatřilo světlo světa před Vánocemi 2004, bylo během několika týdnů v podstatě rozebráno. Vše nasvědčuje tomu, že autobiografická trilogie Valtra Komárka, která započala touto knihou, bude úspěšná.


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Můj antikvariát
Československá bibliografická databáze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.83.32...)