Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2157924 obálek a 530605 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Dějiny psychologie | Plháková Alena - e-kniha

Autor: Alena Plháková
Rok: 2006
ISBN: 9788024708713
NKP-CNB: cnb001687589
OCLC Number: (OCoLC)85554888
OKCZID: 110003268
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
PLHÁKOVÁ, Alena. Dějiny psychologie. Vyd. 1. Praha: Grada, 2006. 328 s. Psyché.
Zdroj:

Hodnocení: 4.3 / 5 (17 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Nová česká učebnice dějin psychologie je určena všem studentům psychologie a ostatních humanitních oborů a také zájemcům o studium příslušného oboru. Čtenáři získají dokonalý přehled o vývoji psychologie již od svého prvopočátku, kdy se rozvíjela v rámci filozofie, kniha dále mapuje samostatný vznik a vnitřní diferenciaci oboru psychologie a hlavní směry 20. století, k nimž autorka řadí behaviorismus, gestaltismus, psychodynamickou, fenomenologickou, transpersonální a kognitivní psychologii, případně systémové a systemické teorie. Stranou nezůstaly ani postmoderní proudy v současné psychologii (feministická, diskursivní či kritická psychologie). Každá z kapitol obsahuje stručnou charakteristiku či základní myšlenkové paradigma příslušného vývojového období, životní příběhy a hlavní myšlenky jeho významných představitelů i ukázky děl. Jednotlivá témata jsou uspořádána velmi přehledně a čtivě. Z obsahu: Vývoj psychologie v rámci novodobé evropské filozofie Vznik a vnitřní diferenciace oboru psychologie Hlavní směry psychologie 20. století Úvod do postmoderní psychologie Velmi čtivě napsané vyprávění o historii psychologie. Autorovi se podařilo spojit novinářskou srozumitelnost s velkým množstvím informací o psychologii. Vznikl tak nezjednodušený a současně zajímavý příběh o objevování lidské duše.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Flexibooks
Československá bibliografická databáze
GRADA Publishing, a.s.
Můj antikvariát
eReading.cz


Komentáře

Pro mě nejpřehlednější dějiny psychologie na učení k přijímačkám, ačkoli se zaměřuje spíše na starší vlny a nové jsou tam jen okrajově načrtnuty.
15.06.2012    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (34.238.190...)