Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2476998 obálek a 698676 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Jak se dělá evoluce: od sobeckého genu k rozmanitosti životaAutor: Zrzavý, Jan, Storch, David a Mihulka, Stanislav
Rok: 2004
ISBN: 9788071855781
NKP-CNB: cnb001241355
OCLC Number: (OCoLC)56870712
OKCZID: 110004266
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ZRZAVÝ, Jan. Jak se dělá evoluce: od sobeckého genu k rozmanitosti života. Vyd. 1. V Praze ;, Litomyšli: Paseka, 2004. 289 s. Fénix, sv. 9.

Hodnocení: 4.4 / 5 (7 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovna
Univerzita KarlovaAnotace

 

Kniha tří mladých biologů se zabývá současnou evoluční teorií a její rolí v poznávání světa. Představuje tento obor jako dynamicky se rozvíjející a zábavnou disciplínu, plnou překvapivých objevů, ale i problematických momentů a rozporuplných poznatků. Esejistickou formou se snaží předvést biologii jako stále se proměňující a atraktivní obor, který prostřednictvím poznání minulého vývoje přispívá k pochopení současného obrazu přírody a kultury a který se stává stále důležitější součástí celkového pohledu na svět a člověka. Důraz je kladen na často kontroverzní objevy a jejich důsledky, ale i na to, jak vůbec k takovým objevům mohlo dojít, a jak nám na druhé straně pochopení evolučních procesů může významně pomoci řešit problémy současného světa. Publikace, založená na propojení textu s řadou příkladů, ozřejmí čtenáři nové a zajímavé souvislosti. Interpretace nejnovějších zásadních vědeckých poznatků i letitých vědeckých sporů jsou podávány s důrazem na srozumitelnost a zábavnost.


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.87.33...)