Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2181730 obálek a 541855 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Všeobecný princip: věda o historii : proč je svět jednodušší, než si myslíme

Autor: Buchanan, Mark, Havela, Ladislav
Rok: 2004
ISBN: 9788072146444
NKP-CNB: cnb001413612
OCLC Number: (OCoLC)85117301
OKCZID: 110034533

Citace (dle ČSN ISO 690):
BUCHANAN, Mark. Všeobecný princip: věda o historii : proč je svět jednodušší, než si myslíme. Vyd. 1. Praha: Baronet, 2004. 220 s.
Zdroj:


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Populárně-naučná publikace o samoorganizujících se kritických systémech, pomocí kterých lze vysvětlit původ světových událostí i přírodních katastrof. Fyzika a její výzkum přinesly nové objevy týkající se kritických stavů, aplikovatelné i na společenské a historické jevy. Na naší planetě nejsou jednotlivé akce izolovány, vše je provázáno v systému. A tak jakákoliv individuální činnost může potenciálně vyvolat obrovské, nepředvídatelné následky, někdy dokonce katastrofu. Záleží na vnitřní stabilitě systému a souhře dalších faktorů. Čas od času se každý systém dostane do kritického stavu, na hranici dramatické změny - to je přirozené. Snaha zabraňovat malým změnám vede naopak k nebezpečí rozsáhlých katastrof v přírodě i ve společnosti (př. obrovských lesních požárů v důsledku ochrany lesů před malými ohni, obdobně se může jednat i o šíření nemocí v lidské populaci). V knize převládají výklady fyziky - nerovnovážné fyziky, fyzikálních výzkumů a teorií, které vrhají nové světlo i na vysvětlení historie.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.228.11...)