Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2158003 obálek a 530605 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Maroko

Autor: Ellingham, Mark
Rok: 2001
ISBN: 9788072170463
NKP-CNB: cnb001065770
OCLC Number: (OCoLC)51185731
OKCZID: 110031012
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
ELLINGHAM, Mark, Don GRISBROOK a Shaun MCVEIGH. Maroko. Vyd. 1. Brno: Jota, 2001, 667 s. Livingstone - průvodci, sv. 6. ISBN 80-7217-046-5.
Zdroj:


Anotace

 

Knižní průvodce Marokem z edice Rough Guide je prakticky rozdělen do dvanácti hlavních kapitol. První kapitola poskytuje konkrétní informace o dopravních prostředcích, typech a cenách ubytování, o stravování, zásadách jednání s domorodci, o zdraví na cestách… Následných devět místopisných kapitol se věnuje jednotlivým regionům. A na závěr se dostanete k souvislostem (převážně historickým) a slovníčkům - a to jak francouzskému a arabskému, tak i berberskému, což oceníte na územích, kde převažuje berberské obyvatelstvo. Průvodce obsahuje široký soubor map usnadňujících návštěvu země. Jsou zastoupeny podrobné mapky měst s vyznačeným ubytováním, restauracemi, muzei a památkami a rovněž zjednodušené mapky pro turistiku. Pro cestovatele, který poprvé přijíždí do neznámého města, poskytuje průvodce velmi cenné seznamy míst k ubytování a k občerstvení a spoustu dalších užitečných adres z nabídky turistické infrastruktury. Seznamy obsahují zaručená doporučení, a tak si své místo snadno najdou baťůžkáři i ti, co oplývají penězi a touží po luxusu a výborném jídle. Zkrátka spolehněte se na náš výběr nejlepších hotelů, restaurací a zábavy, ve všech cenových kategoriích. Poutavá příloha s barevnými fotografiemi vás inspiruje při výběru, kam jet a co vidět. Tato kvalitně nafocená kolekce vás pro Maroko doslova nadchne - pro neopakovatelnou atmosféru měst, úchvatnou přírodu, seznámí vás s jeho obyvateli, jejich kulturou a zvyky, jedinečnými místními výrobky. Navnadí i vaše chuťové buňky, neboť vás upozorní i na typické marocké pokrmy. Vyčerpávající informace o tom všem najdete nejen v místopisné části průvodce, ale také v poslední kapitole, nazvané Souvislosti. Bude tak pro vás hračkou dopředu si naplánovat poznávací okruh. Velmi užitečná jsou doporučení na místní průvodce. Bývají to zasvěcení a znalí lidé, většinou plni elánu ukázat vám ze své země maximum. Spoluprací s místními lidmi se tak zisky z cestovního ruchu dostávají do rukou místním komunitám. Je to ta nejlepší forma turistiky, protože obohacuje obě zúčastněné strany. S průvodcem Rough Guide se vám bude cestovat stejně snadno, jako kdyby vás na cestě doprovázel starousedlík. Rough Guide poskytuje jasné, praktické informace bez příkras, objektivní a kvalifikované.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.231.220...)