Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2088476 obálek a 512994 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Stigmata duše : [reinkarnační román].

Autor: Pilzová, Markéta
Rok: 2000
ISBN: 9788072810406
NKP-CNB: cnb000887574
OCLC Number: (OCoLC)85009912
OKCZID: 110054064

Citace (dle ČSN ISO 690):
PILZOVÁ, Markéta. Stigmata duše: reinkarnační román. Praha: Eminent, 2000, 189 s.
Zdroj: Národní knihovna České Republiky

Hodnocení: 4.2 / 5 (5 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Národní knihovna České republiky
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

„Je to nejzajímavější prvotina české autorky, kterou jsem za posledních deset let četl,“ prohlásil po přečtení této knihy Arnošt Lustig. Markéta Pilzová zvolila svébytný žánr, který navazuje na londonovskou tradici věčných tuláků po hvězdách. Vypráví příběh současné ženy, jejíž osobní traumata se vynořují z hlubin minulého života, aby pak paralelně sledovala její osudy. Byť se jedná o prvotinu, nese bezesporu punc literární vyzrálosti. Na knihu volně navazuje reinkarnační román Fénix a iniciační kniha Hledači absolutna. Markéta Pilzová. Reinkarnační román. V rohu cely s omlácenými zdmi až na cihlu se choulila na zemi drobná postava. Kdysi bývala ženou, a podle pravidelných, jemných rysů tváře jistě i půvabnou. Nyní špinavá, s potrhanými šaty monotónně kývala hlavou dopředu a dozadu. Seděla na podlaze pokryté nánosem špíny, nemyté snad stovky let, a hubenými zády se opírala o lůžko, které už dávno nebylo lůžkem.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Komentáře

Ta paní co to napsala, pochází ze sever. Moravy, je to pravdivý příběh, ze kterého mrazí.
21.11.2010    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.227.2...)