Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2448484 obálek a 685099 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Brno v proměnách času: (malá zamyšlení)

Autor: Flodrová, Milena
Rok: 2003
ISBN: 9788086137797
NKP-CNB: cnb001245353
OCLC Number: (OCoLC)53272766
OKCZID: 110011413

Citace (dle ČSN ISO 690):
FLODROVÁ, Milena. Brno v proměnách času: malá zamyšlení. Brno: Šimon Ryšavý, 2003. 121 s.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

V knize se autorka Milena Flodrová zamýšlí nad historickámi souvislostmi různých dějinných jevů v Brně a spřístupnou formou se snaží vzbudit mezi širokou veřejností o Brno a jeho historii zájem. Jedná se o články vycházející v letech 1999-2000 v deníku Moravské noviny Rovnost. Apeluje zejména na občany Brna, aby pochopili, že Brno je a zůstane městem mezi Prahou a Vídní a že má své spletité, ale zajímavé dějiny, jež by měli právě Brňané znát a vážit si předevěím toho, co se mu Brnu podařilo a daří i dnes. Spíše než strohý historický výklad se jedná o krátká zamyšlení nad různými aspekty Brna, jako například jednotlivé městské části Brna, domovní znamení, která již povětšinou vymyzela, pověsti, které Brno opřádají, hřbitovy, které postupem doby měnily svá místa i mizela, dále také hovoří o náměstích, hygieně, studných, válkách, školství, lékárnách, knihtisku, hradu Veveří i židovské historii Brna. Většinu svých úvah zakončuje otázkou ke čtenáři, která budí zájem nad probraným tématem a ponouká k zamyšlení.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Srovname.cz
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.229.142...)