Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2631722 obálek a 789007 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kam zmizel zlatý poklad republiky: o tom, jak jsme museli spojencům platit zlatem za to, že naši vojáci mohli po jejich boku umírat ve válce proti HitleroviAutor: Motl, Stanislav
Rok: 2003
ISBN: 9788086182698
NKP-CNB: cnb001246152
OCLC Number: (OCoLC)53262089
OKCZID: 110010216
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
MOTL, Stanislav. Kam zmizel zlatý poklad republiky: o tom, jak jsme museli spojencům platit zlatem za to, že naši vojáci mohli po jejich boku umírat ve válce proti Hitlerovi. Vyd. 1. V Praze: Rybka, 2003. 263 s.

Hodnocení: 4.2 / 5 (25 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaDalší vydání
Anotace

 

O tom, jak jsme museli spojencům platit zlatem za to, že naši vojáci mohli po jejich boku umírat ve válce proti Hitlerovi. Kniha Stanislava Motla, jejíž součástí je bohatý obrazový materiál, včetně desítek autentických dokumentů, formou dynamické reportáže popisuje dramatické pátrání po osudech zlatého československého pokladu v nejrůznějších archivech u nás i v zahraničí. Popisuje také mnohá zajímavá setkání s pamětníky a zveřejňuje utajované zápisy z vleklých a dramatických jednání o navrácení československého měnového zlata, jež bylo podmíněno tím, že Československo zaplatí USA a Velké Británii "daň za osvobození", do níž spadaly mimo jiné uniformy a výzbroj nejenom živých, ale i padlých vojáků, včetně bomb, které naši letci shodili na Německo.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
1. Podzemní antikvariát
Databázeknih.cz


Komentáře

Srovname.cz
Děkuji panu Motlovi za pravdivé vylíčení, je to opravdu šokující odhalení.
25.11.2015    Zdroj: Srovname.cz

Zajímavé, a na "hnutí žlučí"! Jinak doporučuji, asi by si to měl každý Čech přecíst, protože pak místo věčného podlízání a "vlez........... by mohly naše řídící orgány vstát od "koryt" a jednat. Jako náplat na realitu posloužila právě Franková.
16.03.2011    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)