Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2117725 obálek a 525012 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Svatí kacíři, aneb, Reportáž nejen z Velké Moravy.

Autor: Jarošová, Jindra
Rok: 2000
ISBN: 9788086212098
NKP-CNB: cnb000885629
OCLC Number: (OCoLC)45371408
OKCZID: 110020930

Citace (dle ČSN ISO 690):
JAROŠOVÁ, Jindra. Svatí kacíři, aneb, Reportáž nejen z Velké Moravy. 1. vyd. Praha: Radioservis, 2000. 357,, xvi s., [8] s. obr. příl.
Zdroj:


Digitální objekty

Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Pojednání o svatých bratrech Cyrilu a Metodějovi, o životě v jejich době a o jejich poslání na Velké Moravě. Kniha nemá ambice být vědeckou prací, která by přinášela nové poznatky nebo zkoumala souvislosti a vyvozovala nové závěry. Nejde ani o historický román, na to má text příliš faktografický charakter, ani o klasickou populárně-naučnou literaturu, která bývá přece jen stylově rozvolněnější. Autorka se pokusila přiblížit dnešnímu čtenáři dobu cyrilometodějské misie formou co nejpřístupnější a předat mu přitom co nejvíce z faktů, která v pozoruhodném množství načerpala v odborné literatuře. Snažila se postihnout nejen osoby obou věrozvěstů, ale i dobové souvislosti, obraz tehdejšího světa, církve, kultury, politiky, způsobu myšlení intelektuální a vládnoucí elity i obyčejných lidí. Vhodná kniha pro každého, kdo se hodlá seznámit s událostmi kolem velkomoravské misie, přestože není a ani nehodlá být obtěžkán rozsáhlejšími historickými znalostmi.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Můj antikvariát
1. Podzemní antikvariát


Komentáře

Velmi čtivě napsaná kniha, s potěšením jsem ji přečetla podruhé a jistě se k ní ještě vrátím. Přes velké množství faktů a dat není nudná a poskytuje plastický obraz doby pro český stát tak důležité. Doporučuji.
27.12.2011    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.235.77...)