Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2555252 obálek a 742471 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Kolébka demokracie: dějiny a kultura klasického Řecka 5.-4. stol. př.n.lAutor: Oliva, Pavel
Rok: 2000
ISBN: 9788086410043
NKP-CNB: cnb000969441
OCLC Number: (OCoLC)45491719
OKCZID: 110273808
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
OLIVA, Pavel. Kolébka demokracie: dějiny a kultura klasického Řecka 5.-4. stol. př.n.l. 1. vyd. Praha: Arista, 2000. 163 s., 61 obr. příl.

Hodnocení: 3.0 / 5 (2 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

Jednotlivé kapitoly pojednávají obhajobu nazávislosti na perské říši, až po ovládnutí Řecka Makedonií ve třicátých letech 4. století. Jde o dobu mocenských zápasů mezi Řeky a Peršany na východě a s Kartagiňany na západě, tak i neustálými konflikty mezi řeckými obcemi i vnitřními rozbroji mezi občany, je to doba charakterizovaná značným politickým, ekonomickým a kulturním rozmachem. Hodnoty zrozené v tomto čase se staly estetickými pravzory v oborech umění, vědy, kultury.Podstatná část výkladu je proto věnována politickému a kulturnímu dění v Athénách, kde působili tvůrci tragedie a svými převážně mytologickými náměty řešili palčivé problémy společnosti, totéž platí o attické komedii. Nesnadné společenské problémy dávají vzniknout pragmatickému dějepisectví, rétorice, filozofii. Skvělých výsledků dosahuje medicína i další odvětví exaktních věd, což je umožněno zejména pro specifickou povahu formy řecké polis, která poskytovala občanům značné možnosti individálního uplatnění jejich tvůrčích sil. S tímto zřetelem jsou pojednány celky, které dávají výklad o povaze demokracie v řeckých státech ve 4.- 5.století před naším letopočtem.

Zdroj anotace: Městská knihovna v PrazeDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)