Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2613812 obálek a 779782 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Judaismus od A do Z: slovník pojmů a termínůAutor: Newman, Ja'akov, Sivan, Gavri'el, Nosek, Bedřich, Pavlát, Leo, Zbavitel, Dušan, Zbavitelová, Markéta a Ziss, Daniel
Rok: 1992
ISBN: 9788090089532
NKP-CNB: cnb000654881
OKCZID: 110004762
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
NEWMAN, Ja'akov. Judaismus od A do Z: slovník pojmů a termínů. Překlad Dušan ZBAVITEL, překlad Markéta ZBAVITELOVÁ. 1. vyd. Praha: Sefer, 1992. 285 s. Judaika, sv. 1.

Hodnocení: 5.0 / 5 (2 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Základní a zatím jediná spolehlivá encyklopedická příručka v českém jazyce. V abecedně řazených a odkazy vzájemně propojených výkladových heslech se čtenář seznámí se všemi důležitými pojmy a skutečnostmi, nezbytnými pro pochopení a studium židovského náboženství, historie, tradice i současného života Židů v Izraeli a v diaspoře. Základní hebrejské pojmy kniha uvádí hebrejsky a v přepisu do latinky. Publikace je vybavena slovníkem pojmů, rejstříkem a také - u nás prvním - návrhem na transkripci hebrejských slov do češtiny.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Městská knihovna v Praze
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)