Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2314527 obálek a 582833 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Hoří

Autor: Mohafez, Sudabeh, Semotamová, Tereza
Rok: 2013
ISBN: 9788074430794
NKP-CNB: cnb002528171
OCLC Number: (OCoLC)913563228
OKCZID: 112458268

Citace (dle ČSN ISO 690):
MOHAFEZ, Sudabeh. Hoří. V češtině vydání první. [Brno]: Větrné mlýny, 2013. 263 stran.

Hodnocení: 4.5 / 5 (2 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovnaAnotace

 

Berlíňanka Mané žije sama ve svém nahrávacím studiu. Noční požár domu, v němž žije, ji málem připravil o život. Traumatický zážitek v ženě probudil zasuté bolesti, minulost, s níž se dosud nevyrovnala a kterou pociťuje jako jakousi vinu. Požár tak chorobně vnímá jako něco, co si zasloužila. Od toho momentu začnou hrdinku provázet dva halucinační hlasy, v nichž se materializují hrdinčiny výčitky a které do současných prožitků vtahují její minulost a neustále komentují její aktuální chování i myšlenky. Čtenář tak pozvolna, po vrstvách, veden zákruty vypravěččiny neklidné a bolavé mysli odkrývá zdroje a příčiny její bolesti. Do jejího posttraumatického duševního zmatku vstupuje především vztah, který před čtyřmi lety prožila na Islandu. Zažila tehdy maximální štěští, ale dotyčný muž je teď mrtvý a Mané cítí vinu.. Autorka využívá ich-formu velmi účelně k maximálnímu vtažení čtenáře do hrdinčina sebeprožívání, do jejího halucinacemi zkresleného vnímání světa i do strachu vyplývajícího z vědomí, že něco je špatně, její vyrovnávání se s minulostí tak působí velmi bezprostředně a autenticky. Komentáře jejích halucinačních průvodců zvyšují detektivní napětí celého příběhu.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Srovname.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (34.239.150...)