Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2446603 obálek a 684086 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Sešit zeleně. Po mnoha letech

Rok: 2012
ISBN: 9788087481936
NKP-CNB: cnb002434388
OCLC Number: (OCoLC)829661901
OKCZID: 111745258

Citace (dle ČSN ISO 690):
JACCOTTET, Philippe. Sešit zeleně: Po mnoha letech. Vyd. 1. Praha: Akropolis, 2012. 151 s.

Hodnocení: 4.6 / 5 (5 hlasů)


Anotace

 

Philippe Jaccottet patří k hlavním představitelům hnutí kritického lyrismu, jež vzniklo v polovině padesátých let minulého století a odmítalo víru v ideologii a duchovní pojetí umění. Soustředilo se na dokonalé sepětí s jazykem, v němž autoři tohoto proudu nacházeli nástroj, kterým mohou vyjádřit svůj vztah k existenci člověka a ke světu. Výrazové prostředky autor navíc obohatil a rozšířil o soustavné pozorování přírody z alpského podhůří, kde se usadil a dlouhé roky žije. Těmto poetickým postupům zůstal Jaccottet věrný i ve svých dvou pozdních pracích, které jsou obsaženy v tomto souboru. Obklopen zdánlivě prostou a přirozenou krásou krajiny dokáže Jaccottet formulovat v básnických prózách reflexe, v nichž se pokouší uchopit pocity a postřehy, jež ho inspirují při toulkách jeho domovem. Jsou to především záznamy neskrývané radosti, okouzlení a opojení smyslů, jež Jaccottet zaznamenává. Podnětem k těmto sdělením pak pro autora je to, co téměř každodenně spatřuje a vidí kolem sebe: šípkové keře, skály podobné obrovským knihám, květy na horské louce či tenký srpek měsíce, k němuž navčer vzhlíží ze své zahrady.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Srovname.cz
Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.232...)