Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2539043 obálek a 735009 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Něžná je noc: romanceAutor: Fitzgerald, Francis Scott a Dorůžka, Lubomír
Rok: 1968
NKP-CNB: cnb000448878
OCLC Number: (OCoLC)10414165
OKCZID: 111743839
Vydání: Vydání v Odeonu první

Citace (dle ČSN ISO 690):
FITZGERALD, Francis Scott. Něžná je noc: romance. Překlad Lubomír DORŮŽKA. Vyd. v Odeonu 1. Praha: Odeon, 1968. 285 s. Klub čtenářů, sv. 252.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovnaDalší vydání

  • Vyd. v Odeonu 2. Rok vydání: 1976Anotace

 

Milionářská dcera Nicole, ne zcela vyléčená z těžké duševní nemoci a hluboce závislá na svém muži-psychiatrovi. Dick, úspěšný lékař, spolumajitel sanatoria pro duševně choré, vděčící však za financování závratné kariéry tučnému kontu své ženy. A do vzájemného vztahu těchto amerických manželů, žijících uprostřed hojnosti na francouzské Riviéře, vstoupí jednoho dne mladičká nadějná herečka Rosemary.Půdorys psychologického románu, který vyšel poprvé roku 1934, skrývá fascinující pohled na život boháčů, kteří si mohou dovolit vše, nač jen pomyslí. Konzumní způsob života autora vždycky fascinoval a uchvacoval, ale dokázal ho podrobit bystré, nemilosrdné kritice, jež je pro jeho psaní charakteristická. Dvojí tvář hlavních hrdinů, působících jako párek spokojených manželů, otvírá další témata, především přetvářku a snobismus.

Zdroj anotace: Krajská knihovna Františka Bartoše ve ZlíněDostupné zdroje

Můj antikvariát


Přidat komentář a hodnocení

Od: (3.236.221...)