Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2885700 obálek a 870160 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Bohemika z Městské knihovny v Žitavě ve fondu Státní knihovny ČSR - Universitní knihovny: soupis státního daru Německé demokratické republiky



Autor: Urbánková, Emma, Wižďálková, Bedřiška a Státní knihovna České socialistické republiky
Rok: 1971
NKP-CNB: cnb000433005
OCLC Number: (OCoLC)38632775
OKCZID: 111178713
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
URBÁNKOVÁ, Emma a WIŽĎÁLKOVÁ, Bedřiška, ed. Bohemika z Městské knihovny v Žitavě ve fondu Státní knihovny ČSR - Universitní knihovny: soupis státního daru Německé demokratické republiky. 1. vyd. Praha: SPN, 1971. 122, [2] s. Edice Universitní knihovny.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné po přihlášení )
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné po přihlášení )



Anotace

 

Fond sedmdesáti sedmi svazků bohemikálních rukopisů a starých tisků se dělí na tři skupiny, jež přítomný soupis respektuje. V nejstarší jsou rukopisy a tisky z doby předbělohorské, které provázely exulanty do vyhnanství (např.opisjednání o českou konfesi v díle Kollina z Chotěřiny, český Nový zákon s malovanými iniciálkami z konce 15. stol., zajímavé rukopisy astronomické a medicínské z 15. stol., vzácné české tisky z poč. 16. stol., několiktiskůkralických). Druhá skupina zahrnuje rukopisy autorů odcházejících z Čech v prvních letech po Bílé hoře (např. sborník Krupiův, opis díla Jana Blahoslava Vady Kazatelů, dále sborník, ve kterém je mimo jiné zapsán Okřiknanedbalého Čecha od historika Pavla Stránského, také některé vzácné spisy J. A. Komenského). Třetí skupinu představují většinou knihy tištěné mimo české hranice, a to zejména v Žitavě, a přenášené tajně do Čech pro posiluzbylýchnekatolíků (české tisky, spojené zvláště se jménem Václava Kleycha, Daniela Krmana a Michala Hartmana, a rukopis Trium Kermannorum exilila se zprávami o jednání o švédskou pomoc).

Zdroj anotace: NKP



Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)