Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2552360 obálek a 741376 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Diferenciální rovnice : učební text pro 4. třídy gymnázií se zaměřením na matematikuAutor: Stará, Jana
Rok: 1988
NKP-CNB: cnb000037273
OCLC Number: (OCoLC)39409912
OKCZID: 110971700
Vydání: 1. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
STARÁ, Jana a Jaroslav MILOTA. Diferenciální rovnice: učební text pro 4. třídy gymnázií se zaměřením na matematiku. 1. vyd. Praha: SPN, 1988, 176 s. Učebnice pro stř. školy.


Anotace

 

Bouřlivý rozvoj přírodních a technických věd vyžaduje odpovídající matematické zázemí. Jednou z nejdůležitějších oblastí matematiky používaných v aplikacích je teorie diferenciálních rovnic, které jsou schopny popsat všechny jevy, které mají dynamický charakter. Využití těchto rovnic se pochopitelně netýká jen fyziky, ale i chemie, biologie a v poslední době se diferenciální rovnice stále častěji používají ve společenských vědách.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUKomentáře

Neumím si představit, že by se dnešní studenti gymnázií učili něco takového. Otázka by spíše měla znít, zda se vůbec něco učí, ale to je jiné téma. Obsah a způsob výkladu této učebnice je přísně podřízen lidskému přístupu a pochopení problému, matematická korektnost šla stranou - nenajdete zde jedinou definici, jedinou matematickou větu a už vůbec ne matematický důkaz - v případě dif. rovnic to považuji za sebemrskačství. Jedná se opravdu o velmi kvalitní text, protože i bez znalostí integrace si po přečtení několika stránek můžete udělat obrázek, co to diferenciální rovnice je, jak se používá... a když se naučíte integrovat, řešení je Vaše. Pokud někdo z Vás tuto učebnici má, ochraňujte ji jako oko v hlavě, protože takhle kvalitní skripta už v našich krajích nevyjdou - jedná se skutečně o vzácnost.
26.05.2021    Zdroj: Web obalkyknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)