Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2524573 obálek a 727381 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Ještědské povídkyAutor: Světlá, Karolina
Rok: 1955
NKP-CNB: cnb000717705
OCLC Number: (OCoLC)85442295
OKCZID: 112860414

Dostupné také jako: Digitalizovaný dokument  


Citace (dle ČSN ISO 690):
SVĚTLÁ, Karolina. Ještědské povídky. 2. vyd. Praha: SNKLHU, 1955. 543, [5] s. Světlá, Karolina: Vybrané spisy, Sv. 1.


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

Úplné a původní znění (podle prvních vydání knižních nebo časopiseckých) povídek, novel, črt a charakteristických obrázků, jež spisovatelka čerpala ze svého sblížení s lidem ještědského kraje. Ústředním dějem většiny povídek je láska, kterou autorka chápe jako oporu charakteru, síly postav, jejich vůle a důslednosti. Hlavní váha povídek je v kresbě postav z lidu, v němž spisovatelka "našla příklady mravní krásy a důslednosti, bez prostřední cit, humor i hloubavý rozum; poznala lid jako oporu národního vědomí a strážce českého jazyka. Chtěla proto svým dílem ještědský lid oslavit, aby tím vytvořila přímý protiklad k městským salonům". (Z předml.)

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRPřidat komentář a hodnocení

Od: (3.230.142...)