Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2461040 obálek a 691480 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Veselosti nikdy dosti : lidová vyprávění z Moravy

Autor: Karel Fojtík, Oldřich Sirovátka, Vojtěch Štolfa
NKP-CNB: cnb000722196
OCLC Number: (OCoLC)85452655
OKCZID: 113380904

Citace (dle ČSN ISO 690):
FOJTÍK, Karel a Oldřich SIROVÁTKA. Veselosti nikdy dosti: lidová vyprávění z Moravy : [sborník]. 1. vyd. Brno: Kraj. nakl., 1956, 235 s.


Anotace

 

Soubor lidových humorných a satirických vyprávění (pohádky, povídky, anekdoty, přísloví, příběhy pravdivé i smyšlené z dávných dob i ze současnosti), jež jsou čerpána ze starších i novějších zápisů z tištěných sbírek i z archivů a rukopisů sběratelů z oblasti Moravy v původním nářečí. Ve všech těchto rozličných vyprávěních se objevuje moudrost, vtip a nebojácnost našeho prostého člověka, který vždy humorem bojoval proti hlouposti, pověrčivosti, panské nadutosti i proti své životní bídě. U textů povídek jsou uvedena jména vypravěčů (Imrýšek, Janulíková, Mastný, Šuláková a jiní).

Zdroj anotace: Národní knihovna ČRPřidat komentář a hodnocení

Od: (52.90.49...)