Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2918734 obálek a 883945 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Služby pro nakladatele

Přispívání do naší databáze knih má řadu výhod. Spolupracujícím nakladatelům či knihkupcům nabízíme zejména službu odkázání čtenáře na stránku knihkupce pro prodej knížky. Tyto odkazy jsou na stránce knížky na serveru obalkyknih.cz, řada knihoven je však zobrazuje i pod službou Koupit knížku přímo ve svém webovém katalogu.

Poskytnutím obálek svých knih nabídnete svoje zboží atraktivnější formou, přičemž je čtenáři umožněno prokliknout se na vaše stránky, kde může zakoupit knížku, kterou aktuálně poptává.

Technické řešení zapojení je řešeno stejně jako u agregačních serverů zboží.cz či heuréka.cz, pro které řada nakladatelů už teď generuje tzv. XML feedy obsahující seznam všech jejich knih, včetně URL s obrázkem obálky knihy, cenou, a dalšími údaji. Více informací o této technologii lze nalézt kupříkladu na http://www.zbozi.cz/

Pokud tuto technologii podporujete, stačí se zaregistrovat s vyplněním následujících údajů:

  • Název nakladatelství
  • Webová adresa nakladatelství
  • Logo nakladatele
  • Webová adresa XML feedu

V případě dotazů nás kontaktujte.

Do databáze obálek zatím přispívají:

Kanzelsberger Martinus NK Praha Svaz českých nakladatelů a knihkupců Zboží.cz Městská knihovna v Praze Knihy.ABZ.cz Cpress Euromedia, a.s. Kosmas Librex Vltava, a.s. Pavel Dobrovský Knizní velkoobchod Pemic, a.s Svět dětské fantazie Fragment Quadrom z. s. Antikvariát Kodytek GoogleBooks LibraryThing Masarykova univerzita Česká astronomická společnost Umelecko-duchovné združenie Fénix Books & Books s.r.o. Srovname.cz Můj antikvariát eReading.cz Virtuální národní fonotéka Nakladatelství Granit Flexibooks Vydavatelství Mendelovy univerzity v Brně Československá bibliografická databáze Antikvarium s.r.o. ANAG, spol. s r.o. Artis Omnis Miroslava Holoubková Knihovna Turnov Souborný katalog České republiky GRADA Publishing, a.s. Výzkumný ústav komunikace v umění 1. Podzemní antikvariát Česká zemědělská univerzita v Praze Zachej.sk, s.r.o. Art Aia Nakladatelství Masarykovy univerzity Nakladatelství Maraton Databázeknih.cz Heureka Carcosa Bookport TeamLibrary.cz Palmknihy.cz Antikvariát Avion KNIHCENTRUM.cz