Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2115525 obálek a 524871 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Sociologické školy, směry, paradigmata

Rok: 2000
ISBN: 9788085850819
NKP-CNB: cnb000966984
OCLC Number: (OCoLC)45034541
OKCZID: 110002454
Vydání: Vyd. 2., dopl.

Citace (dle ČSN ISO 690):
MILTOVÁ, Alena, ed., VODÁKOVÁ, Alena, ed. a PETRUSEK, Miloslav, ed. Sociologické školy, směry, paradigmata. Vyd. 2., dopl. Praha: Sociologické nakladatelství, 2000. 258 s. Sociologické pojmosloví, sv. 4.
Zdroj:

Hodnocení: 4.0 / 5 (2 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republiky
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

Elementární průvodce sociologickými školami a směry, doplněný o stručný výklad souvisejících pojmů. Tento 4. svazek z ediční řady Sociologické pojmosloví je věnován paradigmatické struktuře sociologie, uvádí do historických souvislostí, poukazuje na názorovou diferenciaci oboru a její proměnlivost. Příslušná hesla jsou uspořádána do větších tematických celků: úvodní obecně metodologická část, poté následuje přehled pojmů týkajících se problematiky paradigmatu; další kapitoly již obsahují přehledy jednotlivých sociologických škol a směrů, včetně výkladů obecných pojmů souvisejících s příslušnou školou či směrem. Závěr každé kapitoly tvoří chronologické tabulky znázorňující časovou posloupnost děl a osobností dané školy. Publikace poskytuje základní orientaci v problematice. Práce vychází z hesláře Velkého sociologického slovníku. V knize nejsou zmiňovány národní sociologické školy.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.209.10...)