Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2913591 obálek a 881379 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Rozvodová tematika a moderní psychologie: (studijní texty jsou zaměřeny na osud dítěte, jehož rodiče procházejí nebo již prošli rozvodem)Autor: Bakalář, Eduard a Univerzita Karlova
Rok: 2006
ISBN: 9788024610894
NKP-CNB: cnb001627097
OCLC Number: (OCoLC)85524428
OKCZID: 110002765
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
BAKALÁŘ, Eduard. Rozvodová tematika a moderní psychologie: (studijní texty jsou zaměřeny na osud dítěte, jehož rodiče procházejí nebo již prošli rozvodem). Vyd. 1. Praha: Karolinum, 2006. 124 s.

Hodnocení: 4.0 / 5 (1 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)
Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Autoři se zabývají obdobím rodinného života po rozvodu rodičů. Uvádějí výčet deseti kritérií pro posuzování kvality výchovných předpokladů rodičů, řeší otázku styku dítěte s druhým rodičem, popisují syndrom zavržení rodiče, jeho příčiny, diagnostiku i terapii. Publikace otvírá i problém výslechu nezletilého před soudem. Text nabízí návody na zlepšení situace, především mediací - kultivovaným řešením sporu s přijatelným výsledkem pro obě strany pomocí prostředníka - mediátora. Další možností je psycholog či psychoterapeut, manželská poradna nebo advokátní kancelář. Závěrem prezentují vzor rodičovské dohody upravující způsob péče o dítě a návrh rodiče soudu na úpravu poměrů dítěte formou střídavé výchovy. Každá kapitola je doplněna seznamem doporučené literatury i souvisejícími webovými adresami.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Městská knihovna v Praze
Můj antikvariát
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)