Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2918734 obálek a 883945 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Autistické myšleníAutor: Vermeulen, Peter
Rok: 2006
ISBN: 9788024716008
NKP-CNB: cnb001631348
OCLC Number: (OCoLC)85701780
OKCZID: 110003818
Vydání: Vyd. 1.

Citace (dle ČSN ISO 690):
VERMEULEN, Peter. Autistické myšlení. Vyd. 1. Praha: Grada, 2006. 130 s. Psyché.

Hodnocení: 4.4 / 5 (20 hlasů)


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna v Brně (dostupné pouze v této knihovně)
Národní digitální knihovna (dostupné pouze v této knihovně)Anotace

 

Běžná populace uvažuje koherentně, tzn. zpracovává dojmy na základě kontextu a analogie (integruje nekompaktní elementy do většího celku). Jedinci s autismem mají slabou sociální koherenci, jejich problém je interpretovat svět jako sjednocenou jednotku (pro stromy nevidí les). Z toho vyplývají příznačné projevy chování (stereotypní chování, neschopnost chápání sociálních situací, vykonávání činnosti bez znalosti jejího smyslu). Publikace popisuje a vysvětluje nejtypičtější projevy myšlení a způsob zpracovávání informací formou analogie s počítači a vtipy. Existují totiž podobnosti mezi počítačovou logikou a autistickým myšlením (umělá inteligence i autisté požadují doslovný výklad) a humorné anekdoty přispívají k vysvětlení problematiky jinak, než je obvyklé. Způsob interpretace, jež sám autor označil za kontroverzní, snažící se problém zlidštit, nikoliv zlehčit, činí text srozumitelným, čtivým a neotřelým.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

NK Praha
Databázeknih.cz
Československá bibliografická databáze
KNIHCENTRUM.cz
Antikvariát Avion


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)