Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2115525 obálek a 524871 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Základy křesťanské víry : uvedení do pojmu křesťanství

Autor: Rahner, Karl
Rok: 2004
ISBN: 9788086036991
NKP-CNB: cnb001489729
OCLC Number: (OCoLC)76603692
OKCZID: 110005534
Vydání: 2. české, upr. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
RAHNER, Karl. Základy křesťanské víry: uvedení do pojmu křesťanství. Překlad Karel ŘÍHA. 2. české, upr. vyd. Svitavy: Trinitas, 2004. 643 s. Studium, č. 129.
Zdroj:


Digitální objekty

Moravská zemská knihovna
Národní knihovna České republikyAnotace

 

Kniha je rozsáhlým úvodem do problematiky křesťanské víry a stěžejním dílem jednoho z největších teologů 20. století, jehož teologické a filozofické myšlení výrazně ovlivnilo jednání Druhého vatikánského koncilu a dokumenty, které na něm byly přijaty. Světoznámý německý teolog předpokládá vyspělého čtenáře a zpřístupňuje mu podstatu křesťanství jakožto zjeveného dějinného náboženství. Zabývá se vztahem křesťana k Bohu jako absolutnímu tajemství, k Bohu, který člověku sdílí sám sebe a jehož dokonalým výrazem je Ježíš Kristus jako "absolutní Spasitel". Jemu se věnuje zvlášť intenzívně, zejména pak transcendentální christologii, Božímu vtělení, teologii smrti a vzkříšení Ježíše Krista jakožto ústředního momentu dějin spásy. Zdůrazňuje rovněž podstatnou církevnost křesťanství a zabývá se teologií křesťanského života a křesťanskými svátostmi. Toto klíčové dílo německé teologie 20. století by mělo tvořit teologickou a filozofickou výbavu každého vzdělaného křesťana.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBUDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Srovname.cz
Zboží.cz


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.209.10...)