Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2160666 obálek a 531742 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Útěk do divočiny

Autor: Krakauer, Jon
Rok: 2007
ISBN: 9788072492343
NKP-CNB: cnb001764030
OCLC Number: (OCoLC)228778465
OKCZID: 110009582
Vydání: 2. vyd.

Citace (dle ČSN ISO 690):
KRAKAUER, Jon. Útěk do divočiny. 2. vyd. Přeložil Jiří MARTÍNEK. V Praze: Columbus, 2007, 268 s. ISBN 978-80-7249-234-3.
Zdroj:

Hodnocení: 4.4 / 5 (243 hlasů)      spolupracujeme s CBDB.cz


Anotace

 

Přátelé a příbuzní o něm hovořili jako o bystrém, příjemném, inteligentním a citlivém mladém muži, který nezkazil žádnou legraci. Proč se však Chris McCandless krátce po promoci rozhodl dát sbohem civilizaci a vydal se na nebezpečnou cestu napříč divočinou, dnes už můžeme soudit jen stěží. A neprozradí nám to už ani sám mladý dobrodruh. Dvaadvacetiletý Christopher se ze svých cest už nikdy nevrátil. Jeho stopy se v devadesátém druhém roce ztratily na Aljašce, kde bylo o čtyři měsíce později, v rozbitém odstaveném autobuse, nalezeno jeho vychrtlé mrtvé tělo. Ležel tam opuštěný, bez dokladů, jen s poničeným deníkem z posledních dnů.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.czDostupné zdroje

Knihy.ABZ.cz
Československá bibliografická databáze
Můj antikvariát


Komentáře

Skutečný příběh Christophera Johnsona McCandlesse alias Alexandra Supertrampa. Autor s novinářskou pečlivostí sleduje jeho cesty, motivace, rekonstruuje události a setkání a také důvody jeho zbytečné smrti. Literatura faktu. Film i kniha, která se člověku dostane pod kůži, asi hlavně díky větě - "Podle skutečné události". Citlivý, právě vystudovaný mladík, zklamaný povrchností a přetvářkou společnosti, která zasáhla i jeho nejbližší rodinu (polygamie vlastního otce), zpřetrhává všechny vazby s minulostí. Změní si identitu a toulá se Spojenými státy s velkým snem - strávit nějaký čas v divoké Aljašce, sám pouze se svými knihami, myšlenkami, odkázaný sám na sebe, na svou schopnost uživit se a přežít z toho, co příroda kolem nabízí. Jeho putování sleduje Krakauer s důsledností dokumentaristy. Sám dobrodruh obhajuje některé jeho postoje a spekuluje o důvodech jeho smrti. Stojí za přečtení!!!!
12.06.2012    Zdroj: SKAT - Souborný katalog


Přidat čtenářskou recenzi

Od: (3.231.226...)