Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3149053 obálek a 950526 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Touha po absolutnu: svatí muži Indie

Autor: Poltikovič, Viliam
Rok: 2003
ISBN: 9788020410634
NKP-CNB: cnb001295604
OCLC Number: (OCoLC)56869301
OKCZID: 110025133

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
POLTIKOVIČ, Viliam. Touha po absolutnu: svatí muži Indie. Vyd. 1. Praha: Mladá fronta, 2003. 213 s. Lidé a Země, sv. 9.

Hodnocení: 4.7 / 5 (47 hlasů)

Digitální objekty

(dostupné pouze v této knihovně)
(dostupné pouze v této knihovně)

Anotace

Známý autor cestopisných snímků v této podivuhodné knize, mající jen málo obdob i ve světovém měřítku, shrnul svou zkušenost ze sedmi návštěv Indie, které podnikl mezi lety 1989-2001. Za téma si vybral tajemný svět svatých mužů – sádhuú, sannjásinů, jóginů, svámí a guru, kteří ztělesňují živou tradici starověké Indie. Jeho kroky jej zavedly až k pramenům Gangy do Himálaje, kde se seznámil s podivuhodnými muži, žijícími v extrémních podmínkách bez oděvu až v 35 stupních pod nulou.V hlavním městě Kašmíru Šrínagaru navštívil prastarý hrob, kteří místní zasvěcenci označují a uctívají jako hrob Ježíše Krista. V dalším hímálajském městě Dharamsale se setkal s duchovním i světským představitelem Tibetu dalajlamou. Nejznámějším mužem Indie, kterého autor navštívil, je bezesporu avatár Satja Sáji Bába – žije v jižní Indii, ale po celém světě má statisíce příznivců. Získává je díky údajným zázrakům. Patrně nejvýznamnější Poltikovičova reportáž přibližuje setkání svatých mužů z celé Indie, které probíhá jednou za 144 let. Celá akce trvala šest týdnů a navštívilo ji celkem 100 milionů lidí.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení