Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 2552854 obálek a 741542 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Devět let v pekle : autentický příběh bulharských sester vězněných v Libyi a odsouzených k trestu smrtiAutor: Dimitrova, Snežana, Raoul, Desislava a Forestier, François
Rok: 2008
ISBN: 9788070219249
NKP-CNB: cnb001802543
OCLC Number: (OCoLC)237073566
OKCZID: 110030089

Citace (dle ČSN ISO 690):
DIMITROVA, Snežana. Devět let v pekle: autentický příběh bulharských sester vězněných v Libyi a odsouzených k trestu smrti. Vyd. 1. Praha: Vyšehrad, 2008. 169 s., [4] s. barev. obr. příl. Osudy.

Hodnocení: 4.5 / 5 (13 hlasů)


Digitální objekty

Národní digitální knihovna
Moravská zemská knihovna
Česká Digitální knihovnaAnotace

 

Čtenář se seznámí se životem autorky S. Dimitrové v Bulharsku, s jejími zážitky v Libyi a s vyprávěním o zatčení a snahou sester se v dané situaci orientovat. V poslední části se čtenář dozví o životě ve vězení, výsleších, mučení. Zajímavé také je, jak se vyvíjí zacházení libyjské moci s vězni. Postupně se k nim dostávají zástupci bulharské ambasády, i vyšší političtí představitelé, ale nikdo jim nedokáže pomoci. Až návštěva paní Sarkozyové přinesla pro bulharské sestry a jejich palestinského kolegu ukončení trvajících útrap. Vyprávění končí náhlým osvobozením a návratem do Bulharska. Kniha pravdivě ukazuje nejen dramatickou skutečnost nedávných dní, ale zabývá se i životem v libyjských věznicích, postupným narušováním vztahů mezi bulharskými sestrami pod tlakem perzekuce a mučení.


Dostupné zdroje

Svaz českých nakladatelů a knihkupců
Městská knihovna v Praze
Knihy.ABZ.cz
Československá bibliografická databáze
Databázeknih.cz


Přidat komentář a hodnocení

Od: (127.0.0...)