Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3142702 obálek a 948575 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Padavčata

Autor: Čermák, Jakub
Rok: 2006
ISBN: 9788085940848
NKP-CNB: cnb001662450
OCLC Number: (OCoLC)237062689
OCLC Number: (ocolc)237062689
OKCZID: 110068747
Vydání: Vyd. 1.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
ČERMÁK, Jakub. Padavčata. Vyd. 1. Ilustroval Martin RESL. Praha: Protis, 2006, 79 s. Večernice, sv. 11. ISBN 80-85940-84-1.

Hodnocení: 5.0 / 5 (4 hlasů)


Anotace

Na poezii Jakuba Čermáka patrně nejvíce upoutá jeho zápas s jazykem a stylem: autorovy verše se pohybují zhruba v rozmezí dvou tištěných stránek a překvapují snahou o suverénní projev, v němž je důraz položen na co nejčistší výraz. Čermák se navíc pokouší k některým básním přidat i dramatickou výstavbu, dokáže gradovat i stupňovat děj, často ústící do překvapivé pointy. Umístění pro své příběhy pak hledá i v exotických kulisách, které se pro něho stávají přirozeným prostředím, kde se mohou naplnit všechny jeho "hezké představy". Tyto obrazy jsou charakterizovány mnohdy událostmi, jejichž prostřednictvím se autor vrací a sestupuje až k pohanským mýtům či obřadům. Výraznou složku celé sbírky pak tvoří Čermákova intimní lyrika, v níž autor pokračuje v dalším průzkumu a odhalování svých skrytých tužeb, v nichž například ožívá i příroda drsně krásných dalekých severních krajů.

Zdroj anotace: OKCZ - ANOTACE Z WEBU



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení