Vyhledávat v databázi titulů je možné dle ISBN, ISSN, EAN, č. ČNB, OCLC či vlastního identifikátoru. Vyhledávat lze i v databázi autorů dle id autority či jména.

Projekt ObalkyKnih.cz sdružuje různé zdroje informací o knížkách do jedné, snadno použitelné webové služby. Naše databáze v tuto chvíli obsahuje 3300678 obálek a 1000883 obsahů českých a zahraničních publikací. Naše API využívá většina knihoven v ČR.

Registrovat »    Zapomenuté heslo?

Pyšná princezna a zázračná jablka: pohádky národů celého světa

Autor: Kocourek, Vítězslav a Zmatlíková, Helena
Rok: 2001
ISBN: 9788086216232
NKP-CNB: cnb001035129
OCLC Number: (OCoLC)50340689
OKCZID: 110079507
Vydání: V této podobě vyd. 1.

Knihovny.cz    Půjčte si tento titul v knihovně přes portál Knihovny.cz

Citace (dle ČSN ISO 690):
KOCOUREK, Vítězslav. Pyšná princezna a zázračná jablka: pohádky národů celého světa. Ilustrace Helena ZMATLÍKOVÁ. V této podobě vyd. 1. Praha: Artur, 2001. 63 s.

Hodnocení: 4.5 / 5 (1 hlasů)

Digitální objekty

(dostupné pouze v této knihovně)
(dostupné pouze v této knihovně)

Anotace

Díky této pohádkové knížce se podíváme až do daleké Koreje, kde žije překrásná Ri Čun Wol. Seznámíme se s bulharským Chytrým Petrem, ruským carem i norskou pyšnou princeznou. Z romské pohádky se dozvíme, proč jsou skvrny na Měsíci. Můžeme dokonce porovnat indiánského a irského skřítka. Každá pohádka je jiná, stejně jako jsou jiné kultury jednotlivých národů. Dobrý konec je však společný pro všechny uvedené pohádky. Text je doprovázen ilustracemi Heleny Zmatlíkové.

Zdroj anotace: Web obalkyknih.cz



Dostupné zdroje

Přidat komentář a hodnocení